סגור

נתקלים בבעיות בתצוגת האתר? נסו לפתוח אותו בדפדפן כרום

משאבי אנוש
מאמרים

כיצד להטמיע מערכת גיוס

לכל ארגון וחברה תהליך ושיטות גיוס שונות וייחודיות. בהתאם לכך, אחד מהפרמטרים החשובים ביותר בבחירת מערכת גיוס מתאימה לארגון הוא יכולתה של המערכת לתמוך בתהליך הגיוס הקיים באופן המלא והמקיף ביותר, לשפר ולייעל אותו – במקום לשנותו לחלוטין ובכך לפגוע בעבודתו של הארגון.

על מנת להטמיע נכון ובצורה החלקה ביותר מערכת גיוס בארגון, תחילה יש לנתח את התהליך הקיים: מה נרצה לשמר, מהן נקודות החולשה אותן נרצה לשפר ולייעל, ואילו חלקים מאטים ומעכבים את התהליך ולהם נרצה למצוא תחליף איכותי ומתקדם יותר; יש להבין אילו שלבים מסרבלים את העבודה היומיומית ועל מה העובדים העוסקים בגיוס מבזבזים את רוב זמנם.

יש לגבש רשימה של תהליך הגיוס כולו, החל מהשלב הראשון בו המועמד הפוטנציאלי ניגש לאתרי הפרסום השונים ופונה לארגון או למשרה הרלוונטית, המשך בקליטתו וקליטת פרטיו במערכת, תיעוד התהליך הכולל הכנסת חוות דעת, תקצירי שיחה, רשמים, פידבקים של הגורמים הרלוונטיים ובניית כרטיס מועמד שלם – ועד לשלב הסופי בו הוא מתקבל לעבודה או נשלל מסיבה כזו או אחרת. המטרה: לתת מענה ופתרון אוטומטי, חכם, יעיל וחסכוני לכל שלב ושלב – ככל הניתן כמובן – מבלי לפגוע בפן האנושי, כלומר ביחס ובמגע האישי שניתנים לכל מועמד ומועמד ולכל מנהל או לקוח מולו אנו עובדים.

לאחר שהצלחנו לייעל את התהליך והבטחנו כי מעתה הוא יתנהל בצורה ידידותית יותר, ננצל את החיסכון בזמן ונפנה לעבודה המאתגרת יותר – הוספת שלבים חדשים ועיבוי תהליך הגיוס, בהתאם לאופציות הקיימות בתוכנת הגיוס אותה אנו מטמיעים. סביב תהליך הגיוס נקים את הישויות מולן אנו עובדים, כאשר החשובות ביניהן הם מקורות הגיוס שלנו, משרות ואנשי קשר – לקוחות או מנהלים, וכמובן המועמדים.

הטמעה מוצלחת של מערכת גיוס תושלם כאשר היא תהיה מותאמת למשתמש כמו כפפה ליד. על המשתמש להכיר את המערכת במלואה, לדעת מי הכתובת לשאלות ועם מי להתייעץ כאשר נוצר צורך בשיפור ובייעול נוספים. חשוב לציין כי לעיתים התהליך כולו – עד לשלב המיוחל של הטמעה מוצלחת ומלאה – עשוי לקחת שבוע, ולעיתים מספר חודשים. ע"מ להטמיע את המערכת יש להתחיל לעבוד עליה בצורה שוטפת ולגרום לכל העובדים להשתמש בה ככלי מרכזי לניהול הגיוס. ישנם מקרים בהם ה"פחד" ממערכת חדשה גורם למשתמשים חדשים לחזור להרגליהם הישנים – של עבודה עם אאוטלוק ותיקיות על הדסקטופ. חשוב להבין כי כל מעבר בין שיטות עבודה וכל שינוי של מערכת בארגון מביאים עמם קשיים, אותם צריך להביא בחשבון.

כאשר התיוק האוטומטי מופנה ישירות למערכת, ללא כניסה לאאוטלוק ולתיבות האישיות, וכאשר במערכת מעודכנים ציידים חכמים אשר עוברים על קורות החיים, מסננים ומאתרים מועמדים חדשים ביעילות ובמהירות ללא בזבוזי זמן – יתרונות המערכת באים לידי ביטוי וגם למשתמש הקצה העקשן ביותר תהיה נכונות להתחיל להשתמש בה ככלי עבודה ראשי. הפחד מהיכרות עם מערכת גיוס חדשה ומנטישת הרגלי העבודה הישנים יחלוף, והוא ירצה ויישאף לעבוד רק מול המערכת – ללא שימוש בגורמים חיצוניים.

משתמשים אשר ביצעו את המעבר והטמיעו את מערכת הגיוס בהצלחה מעידים על המהלך כחיובי – ואף הכרחי. לסיפורי הצלחה של לקוחות שהטמיעו את מערכת הגיוס Hunter HRMS וממליצים עליה, הקליקו על הקישור המצורף.

http://bit.ly/2bhVWJP

עוז עובד, מנהל לקוחות, Niloosoft