סגור

נתקלים בבעיות בתצוגת האתר? נסו לפתוח אותו בדפדפן כרום

כללי
מאמרים

טכנולוגיה מצילת חיים

מבקר המדינה פרסם דו"ח קשה המצביע על משרד התחבורה, משטרת ישראל והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים כאחראים לכישלון המתמשך בטיפול בתאונות, לאור העלייה הרצופה במספר ההרוגים. באירופה לעומת זאת, כבר הבינו שהדרך להילחם בתאונות הדרכים היא באמצעות מערכות טכנולוגיות חכמות שמותקנות ברכבים ושומרות על חיי הנהגים והולכי הרגל. איך הם עושים את זה ומתי יאמצו את זה בישראל?

מיום הקמת המדינה ועד סוף שנת 2015 נהרגו בתאונות דרכים בישראל למעלה מ-32,000 בני אדם. בשנת 2015 נהרגו 356 בני אדם, גידול של כ-11% לעומת שנת 2014 ושל כ-15% לעומת שנת 2013. העלות השנתית הכוללת של נזקי תאונות הדרכים למשק הישראלי, הוערכה בשנת 2012 בכ-15 מיליארד ש"ח. מבקר המדינה מציין כי הולכי הרגל מהווים 32% מההרוגים בתאונות בשנה האחרונה, וקובע שהרשות לבטיחות בדרכים, המשטרה ומשרד התחבורה לא מעניקים תשומת לב מספקת למניעת מקרי מוות אלו.

"העלייה במספר ההרוגים והנפגעים בתאונות דרכים בשלוש השנים האחרונות ופקיעת חוק הרשות בסוף 2017, מחייבות את הממשלה לבחון את תועלת פעולותיה בנושא ולבצע עבודת מטה מעמיקה במטרה לגבש דרך לטיפול כולל במאבק בתאונות הדרכים", מסיים המבקר את הדו"ח החריף.

אחת הדרכים בה נוקטות מדינות אירופה כדי להילחם בתאונות הדרכים ולשמור על הנהגים בכבישים היא הטמעת מערכת eCall בכל רכב. מערכת eCall הינה מערכת טכנולוגית חכמה המצוידת במספר חיישנים, כגון חיישן פגיעה היודע לזהות זעזוע גדול ולא שגרתי הפוגע ברכב

הגיע הזמן ללמוד על בטיחות מהאירופאים

אחת הדרכים בה נוקטות מדינות אירופה כדי להילחם בתאונות הדרכים ולשמור על הנהגים בכבישים היא הטמעת מערכת eCall בכל רכב. מערכת eCall הינה מערכת טכנולוגית חכמה המצוידת במספר חיישנים, כגון חיישן פגיעה היודע לזהות זעזוע גדול ולא שגרתי הפוגע ברכב. החיישן שולח אות חירום למוקד המאויש 24/7 באמצעות תקשורת סלולרית בטכנולוגיית GSM. בנוסף, נכנסת לפעולה מערכת GPS לקליטת לוויינים המזהה בדיוק של מטרים בודדים את מיקום הרכב שלכם, ללא צורך בדיווח על מיקומכם. במקום זאת, יש במוקד מי שיקבל את ההתרעה ויצור אתכם קשר מיידית.

המערכת מבטיחה קשר ישיר ומענה תוך 30 שניות במוקד החירום ומספקת לשירותי החירום וההצלה מידע מדויק על מיקומו של הרכב. ב-28 באפריל 2015 הצביע הפרלמנט האירופי בעד רגולציה של  eCall, המחייבת לצייד את כל המכוניות החדשות בטכנולוגיה eCall החל משנת 2018.

ומה קורה בישראל?

בישראל, לצערנו הרב, המערכת איננה מחויבת ע"פ חוק – אך ישנן חברות בודדות המייצרות אותה ומדווחות על ביקוש הולך וגובר. חברת הכפתור מבית קוברה מייצרת את מערכת "הכפתור", שבנוסף על היותה מערכת  eCall מצילת חיים, מספקת גם שירותי דרך VIP מהירים ומגוונים למקרים בהם הרכב נתקע, שליחת גרר או ניידת חילוץ ואפילו שירותים מפתיעים כמו סיוע אנושי בניווט, קישור טלפוני לשיחות דחופות במקרה שנגמרה הסוללה של הנייד ואפילו אספקת 5 ליטר דלק. לקוחות הכפתור נהנים גם מאפליקציה מתקדמת המספקת מידע שוטף על שגרת הנהיגה שלהם, מתריעה על גרירת הרכב, ומאפשרת בקרת הורים על נהג חדש וקבלת מידע על מיקום הרכב בכל זמן נתון. את המערכת ניתן להתקין בכל רכב וההתקנה מבוצעת ע"י החברה בבית הלקוח.

עד שמדינת ישראל תאמץ את המלצות דו"ח מבקר המדינה ותדאג למנוע את המוות והקטל בכבישים, ולמרות שכולנו בטוחים ש"לנו זה לא יקרה" – אם חס וחלילה נהיה מעורבים בתאונת דרכים, כדאי לדעת שיש מערכות שיכולות להציל את חיינו במהירות. כמה מהר תפעל המדינה ע"מ לחייב התקנת מערכות כאלו על פי חוק? את זה, כנראה, נדע רק בדו"ח המבקר הבא.

מחבר המאמר הינו טובי כהן, מנכ"ל חברת הכפתור, אשר ייקח חלק בפאנל בטיחות ברכב במסגרת ועידת ענף הרכב ה-5 של ישראל, שתתקיים בתאריך 23.11.2016 במרכז הכנסים אווניו.

www.kaftor.co.il

www.themarker.com/labels/tm/1.3119062