סגור

נתקלים בבעיות בתצוגת האתר? נסו לפתוח אותו בדפדפן כרום

ניהול
מאמרים

הניהול והקידום הנשי במקומות העבודה – תמונת מצב

הסוגיה של מגדר במקומות העבודה מקבלת תשומת לב בין לאומית רבה.

לקראת ועידת ישראל ה-3 לנשים ועסקים שנועדה לשמש כאמצעי העצמה לנשים והעשרת עולם הידע בתחום, נבחן את סוגיית הנשים המנהלות בישראל – מה מצב הניהול והקידום הנשי בשוק העבודה המקומי והיכן אנחנו עומדים ביחס לעולם.

בבחינת מצב הבעלות העסקית, הנתונים היבשים מראים כי  31% מהעסקים בישראל נמצאים בבעלותן של נשים (בלעדית או משותפת עם גבר). הבעיה מתחילה כאשר אנחנו נכנסים לעומקם של הדברים:  כאשר בוחנים מהו מספר העסקים בבעלות בלעדית של אישה, ללא בן זוג וללא עסקים בבעלות משפחתית, המספר צונח ל-14% בלבד(!). 

בבחינת מצב הניהול, שיעור הנשים שמנהלות עסקים נמוך משיעור הנשים המחזיקות בבעלות על עסק (רק 12% מהעסקים נמצאים בניהול בלעדי של אישה ). כלומר, גם אם היזמת היא אישה, הניהול נמצא בחלק מהמקרים בידי גבר.
כמו כן מבחינת גודל העסק, באופן מובהק יש יותר נשים מנהלות בעסקים זעירים (1-4 מועסקים) מאשר בעסקים קטנים (5-19 מועסקים).
התחום הנשי הבולט הוא תחום השירותים האישיים שם כ-23% נמצאים בבעלות וגם בניהול בלעדי של אישה.

במגזר הפרטי שוויון מגדרי הוא עדיין בגדר חלום רחוק – בישראל שיעור הנשים המכהנות בתפקידי ניהול בכירים בכלל הענפים מצוי בקיפאון החל משנת 2014 ועומד על כ- 20% בלבד (נמוך במעט מאחוז הנשים בתפקידי ניהול בדרום אפריקה (22%) אך גבוה מזה שבארה"ב, קנדה ואוסטרליה).
בדירקטוריונים בישראל קיים ייצוג נשי של 16.2% ואילו רק 5.1% מכהנות בהם כיושבות-הראש.
כאן אנחנו ניצבים מתחת למספר מדינות מערביות שבחרו לשים את הנושא גבוה בסדר העדיפויות ואף ליצור חקיקה מתקנת בנושא (כמו נורבגיה 36.7% וצרפת 29.9%) ולצדנו ניצבות מדינות כמו אוסטריה, בריטניה ואוסטרליה. בארצות הברית המצב פחות טוב מאשר אצלנו, שם נרשם ייצוג של 12.2% נשים בלבד בדירקטוריונים.
נתון מעניין נוסף חושף כי הנשים הנבחרות לדירקטוריון הן בעיקר בעלות מומחיות חשבונאית פיננסית (52% מן הנשים בדירקטוריונים).
ואיפה בעיקר משתלבות הנשים? חמשת התעשיות שבהן נשים "מככבות" בדירקטוריונים בישראל הן צרכנות ושיווק (20%), מוסדות פיננסיים (20%), אנרגיה ותשתיות (13%), מדעי החיים ובריאות (12%), טכנולוגיה ומדיה (12%).

לעומת המגזר הפרטי, במגזר הציבורי ניתן לזהות התקדמות מסוימת כך שלמשל בכנסת הנוכחית ייצוג של 27% נשים (בדומה לבריטניה וגבוה מהקונגרס והסנאט האמריקאים) ועל כס המשפט ישבו בסוף שנת 2012 52% נשים (עליה של 7% תוך 10 שנים).
אך גם במגזר הציבורי המצב עדיין רחוק מלהזהיר ועל אף החוק שקובע כי לפחות 50% מהמועסקים צריכים להיות נשים – בבתי החולים הממשלתיים רק 12% מהמנהלים ו- 20% מקרב ההנהלה הבכירה הן נשים, ובשירות המדינה ייצוג הנשים בדרג הבכירים (א+ב) עומד על 40% (אך ללא הדרג המשפטי הוא יורד משמעותית לשיעור של 26%).

ובכל זאת, ניתן למצוא מספר נתונים מעודדים כאשר בוחנים לעומק את מצבן של נשים בעמדות ניהול במשק הישראלי – בעיקר כאשר עושים זאת למול המצב הקיים בעולם המערבי בכלל.

על פי מחקר של משרד הכלכלה שפורסם באפריל 2014, בהשוואה למדינות החברות בארגון ה OECD ולמדינות ה- G8,  בשילוב כלל המדדים הנוגעים לשוויון מגדרי בשוק העבודה דורגה ישראל במקום ה-17 מבין 35 מדינות.  שיעור המנהלות מכלל המנהלים עמד באותה שנה על כ-33%, מעט גבוה יותר מהממוצע במדינות ה-,OECD וכמעט זהה לחלוטין לזה של החברות ב- G8 . בישראל מכהנות 6 מנכ"ליות בלבד של חברות הנסחרות כחלק ממדד ת"א 100, שיעור דומה לבריטניה – שם ניתן למצוא 5 מנכ"ליות של חברות ממדד  FTSE100 (פחות ממספר המנכ"לים בשם דיוויד).
בקרב חברות מדד ת"א 100, נרשמה עלייה בשיעור החברות בהן מכהנת יותר מאישה אחת בהנהלה (43%), וכן בשיעור החברות בהן המנהלות הבכירות מהוות יותר מרבע מההנהלה (38%).
בסך הכול, נשים מכהנות בתפקידי ניהול ב-83% מהחברות במדד – כלומר עדיין ב-17%(!) אין בכלל נשים בתפקידי ניהול.

מצבן הנוכחי של הנשים היזמיות והנשים המנהלות בעולם המערבי רחוק מלהיות מספק;
נשים מהוות אמנם 46% מכוח העבודה בדרגים הנמוכים אבל רק קומץ מהן מצליח להגיע לתפקידי הניהול הבכירים – בתפקידי ניהול זוטר משמשות 37% נשים ובתפקידי הניהול הבכירים ביותר (C-Suite)
הנשים מחזיקות בפחות מחמישית מהמשרות – 19% בלבד
.
מצד אחד הפער המגדרי הגדול ביותר בין גברים ונשים נמצא כבר בקידום הראשון בסולם הקריירה,
מרמת הבסיס לתפקיד מנהל, שם הסיכוי של גברים להתקדם למשרת ניהול גבוה ב-30% מזה של נשים דבר הגורם לכך שנשים מעטות יותר נמצאות במסלול קידום לתפקידים הבכירים. הפער נמשך לאורך הקריירה בכל הדרגים כאשר יותר גברים מטפסים בהיררכיה הארגונית.

מהצד השני, נשים פחות מעוניינות ומכוונות לניהול בכיר – רק 40% מהנשים מעוניינות להפוך למנהלות בכירות לעומת 56% בקרב גברים. נשים וגברים חוששים באותה מידה מאיזון בית-עבודה ומפוליטיקה בחברה, ולכן הפער נובע בעיקר מכך שיותר נשים אומרות שהן לא מעוניינות בתפקיד עם לחץ ניהולי.

לנוכח תמונת המצב ברור שלנשות ישראל והעולם המערבי נותרה עוד דרך ארוכה לעבר עתיד טוב ומאוזן יותר.
עלינו לעשות זאת יד ביד, עם נטוורקינג איכותי, הגברת המודעות ויצירת שת"פ נשיים ומעוררי השראה שייקחו אותנו רחוק עוד יותר.

לעוד הרצאות ופאנלים בנושא נשים וקריירה אתן מוזמנות לוועידת ישראל ה-3 לנשים ועסקים.