סגור

נתקלים בבעיות בתצוגת האתר? נסו לפתוח אותו בדפדפן כרום

ניהול
מאמרים

שיווק בעידן הדיגיטלי

רוב התעשייה הישראלית המופנית ליצוא מבוססת על חברות המייצרות מוצרים ופתרונות שיש בהן ערך טכנולוגי – טכנולוגיות מים, מוצרים לתעשיית המדיקל, רובוטים, בקרים חכמים ועוד. המשותף לכולם הוא מתן יתרון משמעותי (ולעיתים ייחודי) למשתמש הסופי. יחד עם זאת, בעולם ה-B2B בו אנו פועלים, אנו מגיעים למשתמש לאחר שהמוצר והפתרון עברו מספר ידיים. חברות OEM הן הדוגמא הקיצונית לשרשרת ערך ארוכה שבסופה אין למשתמש מושג שהמוצר או הרכיב יוצרו על ידי חברה ישראלית ספציפית.

למציאות זו מתווספים אתגרים רבים נוספים. למשל – כמה פעמים הרגשתם שהמפיץ שלכם לא מקדם מוצר ספציפי בגלל האינטרסים השונים של אנשי המכירות? או שאנשי המכירות נלחמים רק על מחיר ולא מצליחים להעביר את הערך האמיתי ללקוח?

היום אפשר לשנות את המציאות הזו בעזרת תקשורת ישירה עם המשתמשים ועם גורמים חשובים נוספים בתהליך קבלת ההחלטות והמכירה של המוצר שלכם. ניתן, בעזרת אמצעים דיגיטליים מגוונים, לחזק את המיצוב והמותג שלכם בשוק, לייצר דרישה מלמטה ולשנות את הדרך בה המוצר שלכם נתפס ונמכר – וכל זאת מבלי לאיים על השותפים הטבעיים שלכם שממשיכים למכור עבורכם.

עבור חברות ישראליות המוכרות בשוק הגלובלי, הטכנולוגיה מייצרת הזדמנות גדולה ומשנה את חוקי המשחק, את שרשרת הערך ואת הדרך בה המותג ומערכות השיווק פועלים בעולם. הטכנולוגיה ושילוב Online marketing באסטרטגיית השיווק הכוללת מאפשרים לנו לדבר עם המשתמש שלנו בכל מקום בו הוא נמצא – וזו הזדמנות אדירה! השינוי הזה כבר מורגש, כאשר חברות שלא היוו תחרות בעבר מתחילות לנגוס בנתחי שוק של החברות הגדולות – בעיקר בנישות מקצועיות בהן ניתן  להראות ערך אמיתי למשתמש. באמצעות שיווק בערוצים דיגיטליים חברות אלה מצליחות להוכיח הבנה של צרכי המשתמש ולתקשר איתו באופן בלתי אמצעי (ולפעמים אפילו למכור לו ישירות).

הטכנולוגיה מייצרת הזדמנויות גדולות לחברות ישראליות שמוכרות בשוק הגלובלי, ומשנה את חוקי המשחק, את שרשרת הערך ואת הדרך בה אנחנו משווקים לעולם

עם זאת קיים אתגר גדול ואף איום, היות וחברות שלא תשכלנה לייצר תמהיל שיווקי שיש בו שימוש בפלטפורמות דיגיטליות ולא תדענה לתקשר ישירות עם המשתמשים, עלולות למצוא עצמן לא רלוונטיות. בצד האופטימי של המשוואה, אלו שכן יגלו את העוצמה של קשר ישיר עם המשתמש ושל הבנה מעמיקה של הצורך שלו, עשויות למצוא עצמן מוכרות בערכן ובעלות יתרון תחרותי מהותי.

לסיכום – כחברות ישראליות, המציאות היום טובה מתמיד ומאתגרת מתמיד! היא מצריכה שינויים מהותיים בדרך בה אנחנו ממתגים וממצבים את עצמנו ובאופן בו אנו משווקים את עצמנו לעולם. אם נדע לנהל את השינוי באופן פרו-אקטיבי – נקבל הזדמנות לשגשוג והצלחה אמיתיים.

אורית עוז

הכותבת הנה בעלת חברת Oz Branding, המתמחה באסטרטגיות מיתוג ושיווק לחברות B2B הפועלות בשוק הגלובלי

www.ozbranding.co.il