סגור

נתקלים בבעיות בתצוגת האתר? נסו לפתוח אותו בדפדפן כרום

ניהול
מאמרים

ניהול צי רכב – יותר ממה שחשבתם

חברת ManpowerGroup Solutions הינה חברת בת של Manpower Group, המתמחה במתן פתרונות עסקיים שמטרתם תמיכה במיקוד הארגון ושיפור ביצועים. בוועידת ענף הרכב ה-5 של ישראל – פסגת הרכב 2016 מבית מידע כנסים שתתקיים בתאריך 23.11.16 במרכז הכנסים אווניו, יעביר מנכ"ל ManpowerGroup ישראל אמנון רדר הרצאה בנושא ניהול ציי רכב בארגונים. לקראת ההרצאה קיימנו ראיון קצר בנושא עם דרור ליטבק, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה.

מהיכן הגיע הרעיון לספק שירותי ניהול לציי רכב?

כמו כל רעיון טוב, הרעיון לתת שירותי ניהול לציי רכב הגיע מצורך של אחד מלקוחותינו הגדולים. מזה שנים אנו מנהלים לחלק מלקוחותינו את מערך שירותי הליסינג לעובדים, והצורך הספציפי בשילוב טכנולוגיה עלה עקב שינוי משמעותי בתפיסת צי הרכב אצל אחד מלקוחותינו הוותיקים. הדבר הוביל מצדנו לאפיון ופיתוח מערכת מידע ייחודית עם שותף טכנולוגי – חברת Tandemwise. פיתחנו מערכת הוליסטית הנותנת מענה לכלל ממשקי הארגונים הנוגעים לתחום הליסינג: החל ממחשבון "סימולטור" לעובד שמראה כיצד בחירת הרכב משפיעה על משכורתו, המשך בבקרה אוטומטית על כלל חשבוניות הספקים הנוגעים לעולמות הרכב, וכלה בממשקים אוטומטים למחלקות מש"א, שכר וכספים.

נהוג לחשוב שכאשר מדברים על ניהול צי רכב בארגון, הכוונה היא אך ורק לקציני בטיחות שמבצעים מסירה, החלפה או בקרה על טיפולים שוטפים של רכבי החברה. למעשה, ניהול צי רכב כיום הוא שונה ומקיף הרבה יותר, ומצריך בקרה ותפעול, כמו גם ניהול ספקים מרובים ומחזורי כספים גדולים

לאלו שאינם בקיאים בתחום – מה זה אומר בפועל, "ניהול צי רכב"?

נהוג לחשוב שכאשר מדברים על ניהול צי רכב בארגון, הכוונה היא אך ורק לקציני בטיחות שמבצעים מסירה, החלפה או בקרה על טיפולים שוטפים של רכבי החברה. למעשה, ניהול צי רכב כיום הוא שונה ומקיף הרבה יותר, ומצריך בקרה ותפעול, כמו גם ניהול ספקים מרובים ומחזורי כספים גדולים.

מדוע זה כך?

כיום, ארגונים משתמשים בכלי של מתן רכב לעובדים כהטבה של ממש ומחלקים רכבים גם לעובדים שאינם זקוקים להם לצורך עבודתם. כלומר, מתן רכב חברה – והתנאים הנלווים לכך – הופך להיות יותר ויותר הטבה בסיסית, ועובדים משקללים הטבה זו במכלול השיקולים שלהם כאשר הם מקבלים החלטות לאיזה ארגון להצטרף. כאשר ארגונים מבינים שהטבת הרכב מהווה גורם משמעותי בשיקוליו של העובד, הם צריכים להקצות משאבים למתן מענה ואספקת שירותים נרחבים יותר לעובדי החברה.

איזה סוג של שירות אתם מספקים, למעשה, בתחום?

המערכת של MGS משלבת בין פתרון טכנולוגי למתן שירות אנושי, ומספקת מענה לכלל לקוחות הקצה בארגון הנוגעים לעולמות הליסינג. עבור מנהל התחבורה המערכת מהווה כלי ניהול שמאפשר יצירת דוחות מגוונים, עבור העובד היא מהווה כלי תומך החלטה. המערכת מכילה סימולטור לעובד, כזה שמותאם לכל חברה ומרכיבי השכר שלה. לדוגמא, אצל אחד מלקוחותינו ישנם כ-2,500 עובדים בעלי רכבי ליסינג שהריצו שימוש בסימולטור של המערכת מעל ל-58,000 פעמים בטווח של פחות משנה.

עבור מחלקת הכספים, המערכת נותנת מענה בכל הקשור לבקרה אוטומטית וקפדנית על כל חשבוניות הספקים – ליסינג, שטיפומט, כבישי אגרה ועוד. למחלקות שכר ומש"א מאפשרת המערכת ביצוע עדכונים און ליין לגבי סטטוס העובדים והחיובים הנדרשים בגין רכבי הליסינג.

ועידת פסגת הרכב, המתקיימת בפעם ה-5 ברציפות, הינה ועידת ענק בתחום הרכב בה צפויים להתכנס כ-600 מבכירי הענף, לקוחות עסקיים ונציגים של משרד התחבורה. הועידה מהווה את הפלטפורמה העיקרית לדיון של כל בכירי ענף הרכב בנושאים המהותיים ביותר בענף. הועידה השנה תתקיים בסימן טכנולוגיות וחידושים בענף הרכב.

לאתר MGS – לחצו כאן